Poradnik nauki dykcji “Oddech – Dźwięk – Słowo”.

Szanowni Państwo!
Wydawnictwo Politechniki Krakowskiej opublikowało nietypowy jak na uczelnię techniczną poradnik nauki dykcji autorstwa Michała Stachowskiego pt. Oddech – Dźwięk – Słowo. Poradnik dla ludzi używających intensywnie głosu.
Dlaczego Politechnika? Ponieważ na naszej uczelni prowadzona jest nauka języka polskiego jako obcego dla zagranicznych studentów w Międzynarodowym Centrum Kształcenia.
Chcemy podzielić się naszą wartościową publikacją z zainteresowanymi, ponieważ na rynku nie ma tak kompletnego poradnika . Nie mamy funduszy na reklamę ani nie dysponujemy bardzo dużym nakładem, dlatego zwracamy się bezpośrednio do zainteresowanych instytucji.
Książka oprócz wskazówek teoretycznych zawiera zestawy praktycznych ćwiczeń : prawidłowej wymowy (np. spółgłosek szeleszczących) czy impostacji głosu, a także konkretne porady i objaśnienia medyczne o działaniu aparatu mowy i najczęstszych wadach wymowy. Książka zainteresuje zarówno logopedów jak i ośrodki kultury prowadzące warsztaty teatralne i wokalne.
Istotną część składową stanowi, największy dostępny na rynku, wybór tekstów- łamańców językowych- od krótkich pojedynczych zdań do dłuższych tekstów.
Jest to znakomita pomoc dydaktyczna dla osób przygotowujących się do zawodu nauczyciela i kształcących na uczelniach artystycznych o profilu aktorskim. Wiele mogą skorzystać osoby pragnące z sukcesem wygłaszać przemówienia, tak aby przyciągnąć uwagę i znaleźć odzew u słuchających , a także zrozumiale prezentować referaty na konferencjach.
Poradnik recenzował prof. dr hab. med. Jacek Składzień , Kierownik Oddziału Klinicznego Otolaryngologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie który w następujących słowach wyraził się o tej książce: „ To wyjątkowa pozycja książkowa na naszym krajowym rynku (…) jest godna polecenia nie tylko Polakom – wykładowcom, nauczycielom, mówcom, aktorom, śpiewakom, przewodnikom, księżom, politykom ale i obcokrajowcom, którzy chcą poprawić swoja wymowę, akcent i dykcję…”.
Aby nie być gołosłownym w załączniku z przesyłamy okładkę, spis treści i kilka wybranych tekstów do ćwiczeń.
Poradnik ma jeszcze jedna zaletę – bardzo niską cenę 14,70 zł ( przy zakupie przez księgarnie i punkty sprzedaży udzielamy 25% rabatu)
Książka dostępna jest na stronie Wydawnictwa PK: www.wydawnictwo.pk.edu.pl oraz bezpośrednio w siedzibie Wydawnictwa; tel. 12 628 37 25. Zamówienie można złożyć mailem: wydawnictwo@pk.edu.pl.
Barbara Korta-Wyrzycka
Kierownik Wydawnictwa
Sekcja Książki Naukowej
tel. 012 628 37 25, wew. 13
wyrzycka@pk.edu.pl