#Reprezentant_ST – Wiktoria Gajos

Wiktoria Gajos
Proscenitka #67

Swoją przygodę ze Studiem Teatr rozpoczęła w październiku 2016 roku od zajęć grupowych na prawobrzeżu Szczecina. Pierwsze indywidualne zajęcia przygotowujące do konkursu recytatorskiego to okres kwietnia 2017 pod okiem IMG, a teraz pracuje z Marcinem.

 

 

O tym, jakim jest recytatorem najlepiej świadczy to, że podczas swojego debiutu w OKR-ach zakwalifikowała się do finałów i zakończyła dobrym występem w Ostrołęce. Gdyby to jednak nie wystarczyło to dodam, iż wybór Wiktorii był oczywisty gdy planowaliśmy obsadę odświeżonego spektaklu Proscenium, "Okna wspomnień".
Skoro już mowa o TSP to przypomnę, że Wiktoria jest kandydatką do zespołu i coś mi podpowiada, że już niebawem stanie się jedną z nas, Proscenitów.

Jakby tego było mało jest też jednym z fotografów grupy Foto Studio Teatr, a jej zdjęcia nie raz już oglądaliśmy na naszych stronach, które zresztą pomaga prowadzić i świetnie się sprawdza w roli jedngo z administratorów. Potrzeba jeszcze czegoś aby udowodnić, że jest pracowita, ambitna i zdolna?

 

Marcin Gargas

Nowy sezon konkursowy już w pełni. Jutro zainaugurujemy XXII Jesienny Turniej Recytatorski "Romantycznie". To dobra pora aby przedstawić Wiktorię Gajos reprezentantkę ST, która już w tym roku święciła swoje sukcesy.

Przeczytajcie to co Wiktoria zechciała o sobie zdradzić.

...

Motto:

Nie mam jednej myśli, która byłaby moim życiowym drogowskazem. Staram się brać przykład z innych i zapamiętywać złote rady. Najbardziej jednak zapadły mi w pamięci słowa Leonardo da Vinci: ,,Sprzedajesz nam, Boże, wszystkie dobra za cenę trudu.”
Nie uważam, że istnieje coś takiego jak talent, jest tylko ciężka praca.

 

Co robię na co dzień?

Uczę się w liceum, a raczej zajmuję się wszystkim innym tylko nie nauką. Wybrałam profil humanistyczno - artystyczny,  więc nauka większości przedmiotów sprawia mi przyjemność. Dużo czytam (zarówno poezji jak i wszelkiego rodzaju powieści), jestem drużynową drużyny harcerskiej, co nakłada na mnie sporo dodatkowych obowiązków, chodzę na cotygodniowe zajęcia do Studia Teatr. Oprócz tego w sezonie wiosenno - letnim sporo żegluję. Można by powiedzieć, że jestem człowiekiem o wszechstronnych zainteresowaniach.

 

...teatr...

Nie mam pojęcia skąd się u mnie wzięła ta pasja. Od małego nauczycielki chciały, żebym grała w różnych przedstawieniach, ale nigdy nie sprawiało mi to wiele przyjemności - ot, taka zabawa. Dopiero w gimnazjum zaczęłam dostrzegać piękno bycia na scenie. Kiedy w 3 klasie trafiłam pod skrzydła pani Iwony zakochałam się w teatrze i recytacji.
kliknij w zdjęcie aby przejść do galerii

Skąd pomysł na konkursy?

Podobnie jak w przypadku teatru, zaczęło się od ,,wypychania” mnie przez nauczycieli. Jako dziecko czytałam Brzechwę czy Tuwima i mówiłam je na wszystkich spotkaniach rodzinnych. Na pierwszy konkurs, na którym mi zależało poszłam w 6 klasie podstawówki. Nie wiem dlaczego, ale od tamtej pory nie przepuściłam wielu okazji do mówienia wierszy (recytacją tego nazwać nie można). Recytację zaczęłam traktować poważnie dopiero w zeszłym roku.

 

...ważny dla mnie autor, poeta, prozaik

Moimi ulubionymi poetami są Zbigniew Herbert i Krzysztof Baczyński. Od tego drugiego zaczęłam przygodę z poezją w 4 klasie podstawówki, mimo że wtedy nie do końca rozumiałam o czym pisze, ale jest w jego wierszach taka szczerość, która ciągle mnie urzeka. Twórczość Herberta poznałam w gimnazjum i na początku wydawało mi się, że pisze o niczym, nie rozumiałam dlaczego ludzie się nim zachwycają. Nie pamiętam kiedy zaczęłam to pojmować, ale teraz zachwycam się każdym jego wersem.

 

- -  Rozmowa z dnia 8.11.2017 - -

kliknij w zdjęcie aby przejść do galerii

Sukcesy

Największym moim sukcesem jak do tej pory jest dostanie się na finały Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Inne to:

2015:
3 miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Teatralnym

2016:
1 miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Teatrze
Wyróżnienie w XIII Archidiecezjalnym Przeglądzie Teatralnym w kategorii ,, Najlepsza
kreacja aktorska”

2017:
Wyróżnienie w XII Miejskim Walentynkowym Konkursie Recytatorskim
1 miejsce w XIV Archidiecezjalnym Przeglądzie Teatralnym w kategorii ,, Najlepsza kreacja
aktorska”
3 nagroda XIII Spotkań ze Sztuką Słowa ~ Wiara ~ Nadzieja ~ Miłość ~ w kategorii ,,szprotki"
Wyróżnienie w Konkursie Recytatorskim XVII Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości
Zbigniewa Herberta ,,Herbertiada
2 nagroda Jesiennego Turnieju Recytatorskiego ,,Romantycznie"

2018:
2 nagroda XIV Spotkań ze Sztuką Słowa  ~ Wiara ~ Nadzieja ~ Miłość ~  w kategorii ,,wieloryby"
1 nagroda Manewrów Artystycznych Wojska Polskiego
Finały Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

Author: Marcin