#Reprezentant_ST – Wiktoria Gajos

Swoją przygodę ze Studiem Teatr rozpoczęła w październiku 2016 roku od zajęć grupowych na prawobrzeżu Szczecina. Pierwsze indywidualne zajęcia przygotowujące do konkursu recytatorskiego to okres kwietnia 2017 pod okiem IMG, a teraz pracuje z Marcinem.

 

 

O tym, jakim jest recytatorem najlepiej świadczy to, że podczas swojego debiutu w OKR-ach zakwalifikowała się do finałów i zakończyła dobrym występem w Ostrołęce. Gdyby to jednak nie wystarczyło to dodam, iż wybór Wiktorii był oczywisty gdy planowaliśmy obsadę odświeżonego spektaklu Proscenium, "Okna wspomnień".
Skoro już mowa o TSP to przypomnę, że Wiktoria jest kandydatką do zespołu i coś mi podpowiada, że już niebawem stanie się jedną z nas, Proscenitów.

Jakby tego było mało jest też jednym z fotografów grupy Foto Studio Teatr, a jej zdjęcia nie raz już oglądaliśmy na naszych stronach, które zresztą pomaga prowadzić i świetnie się sprawdza w roli jedngo z administratorów. Potrzeba jeszcze czegoś aby udowodnić, że jest pracowita, ambitna i zdolna?

 

Marcin Gargas

Nowy sezon konkursowy już w pełni. Jutro zainaugurujemy XXII Jesienny Turniej Recytatorski "Romantycznie". To dobra pora aby przedstawić Wiktorię Gajos reprezentantkę ST, która już w tym roku święciła swoje sukcesy.

Przeczytajcie to co Wiktoria zechciała o sobie zdradzić.

...

Motto:

Nie mam jednej myśli, która byłaby moim życiowym drogowskazem. Staram się brać przykład z innych i zapamiętywać złote rady. Najbardziej jednak zapadły mi w pamięci słowa Leonardo da Vinci: ,,Sprzedajesz nam, Boże, wszystkie dobra za cenę trudu.”
Nie uważam, że istnieje coś takiego jak talent, jest tylko ciężka praca.

 

Co robię na co dzień?

Uczę się w liceum, a raczej zajmuję się wszystkim innym tylko nie nauką. Wybrałam profil humanistyczno - artystyczny,  więc nauka większości przedmiotów sprawia mi przyjemność. Dużo czytam (zarówno poezji jak i wszelkiego rodzaju powieści), jestem drużynową drużyny harcerskiej, co nakłada na mnie sporo dodatkowych obowiązków, chodzę na cotygodniowe zajęcia do Studia Teatr. Oprócz tego w sezonie wiosenno - letnim sporo żegluję. Można by powiedzieć, że jestem człowiekiem o wszechstronnych zainteresowaniach.

 

...teatr...

Nie mam pojęcia skąd się u mnie wzięła ta pasja. Od małego nauczycielki chciały, żebym grała w różnych przedstawieniach, ale nigdy nie sprawiało mi to wiele przyjemności - ot, taka zabawa. Dopiero w gimnazjum zaczęłam dostrzegać piękno bycia na scenie. Kiedy w 3 klasie trafiłam pod skrzydła pani Iwony zakochałam się w teatrze i recytacji.

Skąd pomysł na konkursy?

Podobnie jak w przypadku teatru, zaczęło się od ,,wypychania” mnie przez nauczycieli. Jako dziecko czytałam Brzechwę czy Tuwima i mówiłam je na wszystkich spotkaniach rodzinnych. Na pierwszy konkurs, na którym mi zależało poszłam w 6 klasie podstawówki. Nie wiem dlaczego, ale od tamtej pory nie przepuściłam wielu okazji do mówienia wierszy (recytacją tego nazwać nie można). Recytację zaczęłam traktować poważnie dopiero w zeszłym roku.

 

...ważny dla mnie autor, poeta, prozaik

Moimi ulubionymi poetami są Zbigniew Herbert i Krzysztof Baczyński. Od tego drugiego zaczęłam przygodę z poezją w 4 klasie podstawówki, mimo że wtedy nie do końca rozumiałam o czym pisze, ale jest w jego wierszach taka szczerość, która ciągle mnie urzeka. Twórczość Herberta poznałam w gimnazjum i na początku wydawało mi się, że pisze o niczym, nie rozumiałam dlaczego ludzie się nim zachwycają. Nie pamiętam kiedy zaczęłam to pojmować, ale teraz zachwycam się każdym jego wersem.

 

- -  Rozmowa z dnia 8.11.2017 - -

Wiktoria Gajos
Proscenitka #67

Sukcesy

Największym moim sukcesem jak do tej pory jest III miejsce podczas finałów Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w kategorii młodzieżowej.

 

Inne to:

2015:
- 3 miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Teatralnym

 

2016:
- 1 miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Teatrze
- Wyróżnienie w XIII Archidiecezjalnym Przeglądzie Teatralnym w kategorii "Najlepsza kreacja aktorska”

 

2017:
- Wyróżnienie w XII Miejskim Walentynkowym Konkursie Recytatorskim
- 1 miejsce w XIV Archidiecezjalnym Przeglądzie Teatralnym w kategorii "Najlepsza kreacja aktorska”
- 3 nagroda XIII Spotkań ze Sztuką Słowa "~ Wiara ~ Nadzieja ~ Miłość ~" w kategorii "szprotki"
- Wyróżnienie w Konkursie Recytatorskim XVII Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Zbigniewa Herberta "Herbertiada
- 2 nagroda Jesiennego Turnieju Recytatorskiego "Romantycznie"

 

2018:
- 2 nagroda XIV Spotkań ze Sztuką Słowa  "~ Wiara ~ Nadzieja ~ Miłość ~" w kategorii "wieloryby"
- 1 nagroda Manewrów Artystycznych Wojska Polskiego
- Finały Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

 

2019:
- 1 nagroda Manewrów Artystycznych Wojska Polskiego

 

2020:
- I nagroda w Konkursie Recytatorskim XX Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Zbigniewa Herberta "Herbertiada
- I nagroda (ex aequo) Jesiennego Turnieju Recytatorskiego "Romantycznie"
- 3 nagroda podczas Finałów Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego