Letnie wyjazdowe Warsztaty Teatralne – Barlinek 2018 #01

Wakacje 2018?
Tylko z nami!

     Zapraszamy na kolejną edycję wyjazdowych Warsztatów Teatralnych w Barlinku - teraz także dla dzieci!

Turnus 1: 24.07. - 02.08. (tylko grupa młodzieżowa)
Turnus 2: 03.08. - 09.08. (turnus dla grupy dziecięcej i młodzieżowej - zajęcia prowadzone w dwóch grupach)

Wspaniała atmosfera, odpoczynek nad jeziorem, smakowite lody na Barlineckim rynku oraz pyszne jedzenie, to tylko dodatki do bardzo ciekawych zajęć warsztatowych i doskonałej teatralnej zabawy.

Barlineckie warsztaty to oferta dla chcących zdobyć lub poszerzyć wiedzę potrzebną recytatorom, aktorom-amatorom i osobom planującym zdawanie do wyższych szkół teatralnych, ale też dla tych, którzy chcą się nauczyć ciekawych rzeczy przydatnych w codziennym życiu.

Zajęcia w pierwszym turnusie poprowadzą: 

 1. Iwona Mirońska Gargas (instruktor teatralny Studio Teatr w Szczecinie) – Prezentacja materiałów filmowych dotyczących różnych dyscyplin sztuki ze szczególnym uwzględnieniem teatru.
 2. Marcin Gargas (kulturoznawca, filozof, starszy instruktor ds. teatru, recytator) – „Z potrzeby spotkania; o filozofii i człowieku w teatrze".
 3. Dawid Dziarkowski (aktor) – „Świadomość ciała i świadomość mowy - podstawy fonetyki, wymowa sceniczna”.
 4. Marta Markowicz (aktorka) - technika wystąpień publicznych i improwizacji.
 5. Ewa Ott-Kamińska i Krzysztof Kamiński (założyciele Zespołu Pieśni i Tańca Szczecinianie, wychowawcy wielu pokoleń tancerzy, propagatorzy polskiego folklory poza granicami kraju) – „Podstawy tańców ludowych wybranych regionów Polski oraz piosenki ludowe tych regionów”.
 6. Jan Zdziarski (v-ce prezes Zarządu Głównego Towarzystwa Kultury Teatralnej, wieloletni wykładowca Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie) – „Szukaj, czego nie napisano - interpretacje”.

Zajęcia w drugim turnusie poprowadzą: 

dla dzieci:

 1. Kinga Binkowska (pedagog teatru, instruktor ST) - „Bawmy się w teatr!”; (improwizacje teatralne)
 2. Monika Andrzejewska (aktorka) - „Ciało warsztatem pracy aktora” - (koordynacja ruchowa i dźwięk; pantomima)
 3. Sebastian Dudała (aktor) - „Scena i ja” - (przestrzeń sceniczna i komunikowanie się z widzem; interakcja i współpraca w grupie; podstawowe zadania aktorskie; rozpoznawanie, określanie i okazywanie emocji)
 4. Paulina Stawiarska - „Rytm i muzyka na co dzień – mali kompozytorzy” -  (elementy rytmiki i umuzykalnienia, nauka piosenek, gry i zabawy)

dla młodzieży:

 1. Iwona Mirońska Gargas (instruktor teatralny Studio Teatr w Szczecinie) – Prezentacja materiałów filmowych dotyczących różnych dyscyplin sztuki ze szczególnym uwzględnieniem teatru.
 2. Marcin Gargas (kulturoznawca, filozof, starszy instruktor ds. teatru, recytator) – „Z potrzeby spotkania; o filozofii i człowieku w teatrze”.
 3. Monika Andrzejewska (aktorka) - „Ciało warsztatem pracy aktora” - (koordynacja ruchowa i dźwięk; pantomima)
 4. Sebastian Dudała (aktor) - „Scena i ja” - (przestrzeń sceniczna i komunikowanie się z widzem; interakcja i współpraca w grupie; podstawowe zadania aktorskie; rozpoznawanie, określanie i okazywanie emocji)
 5. Paulina Stawiarska - „Rytm i muzyka na co dzień” -  (elementy rytmiki i umuzykalnienia, nauka piosenek, gry i zabawy)