Konkursowe zmagania – podsumowanie (01)

Choć jeszcze kilka konkursów przed nami to ostatnie parę tygodni było tak emocjonujących i obfitujących w sukcesy, że już teraz chcemy o nich wspomnieć.

23 marca 2018 r. odbył się I Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Polskiego Romantyzmu „Razem, młodzi przyjaciele!...”. Pojawienie się tego konkursu w recytatorskim kalendarzu jest dla nas szczególnie ważne, zwłaszcza iż musieliśmy, w zeszłym roku, w wielką przykrością poinformować o definitywnym zakończeniu Małego Jesiennego Turnieju Recytatorskiego „Romantycznie”. Z nieukrywaną radością podsłuchiwaliśmy rozmowy recytatorów, którzy nieoficjalnie ochrzcili swoje spotkanie mianem „Małego Jesiennego”.
A jak było na konkursie i jak brzmiał werdykt możecie przeczytać na stronie 24kurier.pl

 

Nieco później, bo 8 i 9 kwietnia, odbyły się Finały Wojewódzkiego Małego Konkursu Recytatorskiego. Nie zabrakło tam i naszych podopiecznych, a była to silna 5 osobowa ekipa (dwoje w kategorii klas I-III, dwoje w kategorii IV-VI i jedna w kategorii gimnazjalnej). Z wielką radością i dumą możemy zakomunikować że czworo z naszych podopiecznych (jedna osoba z kategorii I-III, dwie z kategorii IV-IV i jedna z klasy gimnazjalnej) otrzymało wyróżnienia.
Więcej na temat konkursu i werdyktu na stronie 24kurier.pl

 

Zaledwie parę dni później odbyły się finały VIII Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego „Nie wyrastaj z marzeń”.
Kolejny raz mieliśmy zaszczyt oceniać ten ważny dla młodych recytatorów konkurs i kolejny raz mogliśmy dołączyć się do grona fundatorów nagród. Niezwykle cieszy nas duże zainteresowanie tym spotkaniem i chęć organizatorów do przeprowadzenia kolejnej edycji.
O wynikach konkursu można przeczytać na stronie organizatora, którym jest Szkoła Podstawowa nr. 7 w Szczecinie.