Kwietniowe sukcesy

Działo się w kwietniu nie mało. Jaki był efekt tego dziania? Zobaczcie sami.

Finały Małego Konkursu Recytatorskiego na szczeblu wojewódzkim to nie takie małe przeżycie dla młodych recytatorów. Wśród sporej grupy mówiatorów byli też nasi podopieczni i dali nam spore powody do dumy.

Wyróżnienia otrzymali: Pola Mazurczak (kategoria klas I-III), Zofia KraśniańskaKarol Moszczuk (kategoria klas IV-IV), oraz Hanna Klusek (kategoria szkół gimnazjalnych).

Również dużo emocji przyniosły nam Finały Wojewódzkie 63. OKR, podczas których kwalifikację na spotkania centralne otrzymali nasi reprezentanci
Natalia Nafalska z Teatru Słowa Proscenium przy Studiu Teatr w Szczecinie
- Marcin Gargas z Teatru Słowa Proscenium przy Studiu Teatr w Szczecinie

a wyróżnieniem zostały nagrodzone
- Aurelia Sas ze Studia Teatr w Szczecinie
- Aleksandra Stachowicz z Teatru Słowa „Proscenium" przy Studiu Teatr w Szczecinie

 

OKR'owe zmagania konkursowe odbywają się równie w "pionie" wojskowym a to za sprawą Manewrów Artystycznych Wojska Polskiego, w których udział wzięła Wiktoria Gajos, reprezentując Klub 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej. Podczas finałów Manewrów, które odbyły się w Krakowie, Wiktoria wywalczyła awans i prawo do reprezentowania Wojska Polskiego w spotkaniach laureatów 63. OKR w Ostrołęce, 2018 r.

Również w kwietniu nasi podopieczni wzięli udział w Zachodniopomorskim Konkursie Recytatorskim o Złotą Lirę Kornela Ujejskiego, gdzie reprezentując swoje szkoły mogli cieszyć się pięknem poezji okresu romantyzmu.
Pierwsze miejsce w kategorii klas gimnazjalnych otrzymała Hanna Klusek, przygotowująca się do konkursu pod naszymi skrzydłami.