#Recytator ST – Inez Wilczewska

...

Wydaje mi się, że jestem zbyt młoda, aby móc zebrać wszystkie moje myśli oraz doświadczenia i ukierunkować je tak, by zawrzeć w jednym cytacie. Gdybym jednak musiała to, po dłuższym zastanowieniu, byłby to cytat z jednej z książek Lucy Maud-Montgomery: "Ta dziewczyna jest jak zwykłe mleko, które udaje śmietankę".
Staram się nie udawać kogoś, kim chciała bym być a być tym kimś; żyć tak, aby to co mówię przedstawiało mnie taką, jaką jestem. Jak to osiągam – przez bycie szczerą w swoich czynach i dążeniach.

 

Co robię na co dzień?
Często spotykam się z przyjaciółmi, znajomymi. Staram się poznawać coraz to ciekawsze rzeczy i nie ograniczać się do jednej dziedziny wiedzy. Czytam, pogłębiam swoje pasje, którymi są jazda konna, teatr i sport. Staram się czerpać z życia 110%, doświadczać jak najwięcej. Odkrywać.

 

Zaczęło się od teatru czy konkursów?
Zaczęło się od przedstawienia w przedszkolu zatem od teatru. Chyba już wtedy wiedziałam, że chcę w przyszłości zostać aktorką.

W szkole podstawowej brałam udział w każdym konkursie recytatorskim jaki znalazły nauczycielki. Najdziwniejsze jest to, że to nie ja pierwsza poznałam Panią Iwonę Mirońską Gargas, a moja kochana mama. Od tego się zaczęło. Minęło już chyba 5 albo 6 lat współpracy ze Studiem Teatr i nadal nie zrezygnowałam… Właściwie wydaje mi się, że jak już się raz w to wejdzie to nie da się wyjść.

 

Przez tyle lat przeczytałaś i powiedziałaś już masę tekstów, masz więc swojego ulubionego autora?
Mam duży problem z określeniem tylko jednego autora. Jestem w okresie, w którym mój gust zmienia się jak w kalejdoskopie. Jednego autora nie wybiorę – podam kilku. Po pierwsze Anna Łacina, autorka od której zaczęło się wielkie czytanie wszelakich książek. Lucy Maud-Montgomery; Ania Shirley jest mi tak bliska, że dwukrotnie opowiadałam o niej na konkursach. Wisława Szymborska, którą odkryłam i wciąż odkrywam. Ostatnią z autorek jest Agatha Christie. Dawno nie czytałam tak dobrych i niespodziewanych kryminałów, które wciągają do samego końca.

Sukcesy
Bardzo dużym dla mnie sukcesem było zajęcie 1 miejsce w Ogólnopolskim konkursie recytatorskim "Przebudzeni do życia"(2017 r.), laureat w małym konkursie recytatorskim (2016 r., 2017 r., 2018 r.) oraz zajęcie 2-go miejsce podczas Spotkań ze Sztuką Słowa "~ Wiara ~ Nadzieja ~ Miłość ~"

Author: Marcin