#Recytator ST – Jędrzej Rumak

Znamy się z konkursów, a przede wszystkim z ~ Wiary ~ Nadziei ~ Miłości ~. W tym roku Jędrek pracował na Letnich Warsztatach Teatralnych w Barlinku i przekonał się jakie ciężkie wyzwania będą przed nim stawiane - no i nie uciekł 😉 . Jak będzie się nam dalej pracować? Myślę, że odnajdziemy wspólny grunt. 🙂

...

Myślę, że moim głównym mottem życiowym są słowa mojego taty, które na zawsze zostaną mi w pamięci. ,,Aby umieć kochać innych, musisz najpierw pokochać samego siebie”. To właśnie mój tata jest dla mnie największym autorytetem w życiu. Dlatego ten cytat ma dla mnie ogromne znaczenie.

Jak wygląda Twoja codzienność?

Na co dzień staram się aktywnie spędzać czas, albo ze znajomymi, albo na wsi u babci. Moją ogromną pasją jest żeglowanie, mam wtedy mnóstwo czasu na przemyślenie wielu ciężkich dla mnie spraw. Lubię też pływać wpław – przez wiele lat trenowałem pływanie sportowe.

Za chwilę zaczniesz naukę w nowej szkole i nowym mieście, masz jakieś pomysły, plany związane z taką zmianą?

Troszkę mnie to przeraża. Nowi ludzie, duże miasto, ale myślę, że poznam wiele wspaniałych osób, które pomogą mi doskonalić się w mojej największej pasji – aktorstwie. Pragnę dalej rozwijać i pielęgnować zasiane we mnie ziarno.

 

kliknij w zdjęcie aby przejść do galerii

...teatr...

Moje ogromne zamiłowanie do teatru przyszło nagle, niespodziewanie. Od małego uwielbiałem grać w szkolnych przedstawieniach, czy jasełkach. Ziarno, które pielęgnuje do dziś, zasiała we mnie Pani Alina Karolewicz. Pewnego dnia spytała, czy nie chciałbym zająć się recytacją. Nie miałem nic do stracenia, więc bez dłuższego namyślenia się zgodziłem. Jestem jej za to dozgonnie wdzięczny.

 

…konkursy recytatorskie…

Jak wcześniej wspomniałem Pani Alina była moim instruktorem, więc musiałem się liczyć z tym, że dużo przede mną pracy. Nadszedł pierwszy konkurs, a później kolejne. W końcu stało się to dla mnie codziennością, że na każdym konkursie musimy się pokazać.

 

Czyżby konkursowa rutyna?

Mój pierwszy konkurs, czyli ,,Ptaki, Ptaszki, Ptaszęta Polne” wspominam bardzo przyjemnie. Było to moje pierwsze spotkanie z poezją. Pamiętam ten ogromny stres przed wyjściem na scenę, lecz na mojej drodze poznałem wielu ludzi, dzięki którym wszystko ustało. Każdy kolejny konkurs był naprawdę czymś niesamowitym, więc uniknąłem typowej rutyny i czerpałem z tego przyjemność.

 

...ważny dla mnie autor, poeta, prozaik

Moim ulubionym poetą jest Edward Stachura. Może to dlatego, że kiedy byłem mały moi rodzice słuchali zespołu Stare Dobre Małżeństwo. Wtedy szybko zapamiętywałem teksy piosenek. Gdy dopiero dorosłem do poezji zacząłem rozumieć co one znaczą i nabierają dla mnie innego znaczenia.

- - Rozmowa z dnia 26.08.2018 r. - -

Sukcesy.

Największym moim sukcesem jak do tej pory jest zdobycie tytułu laureata w Małym Konkursie Recytatorskim.

Inne to:

2017

2 nagroda XIII Spotkań ze Sztuką Słowa ~ Wiara ~ Nadzieja ~ Miłość ~ w kategorii ,,Szprotki’
Tytuł laureata w wojewódzkim konkursie recytatorskim ,, Ptaki, Ptaszki, Ptaszęta Polne „

2018:

2 nagroda XIV Spotkań ze Sztuką Słowa ~ Wiara ~ Nadzieja ~ Miłość ~ w kategorii ,,Szprotki"
Tytuł laureata w Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym.