Inauguracje roku kulturalno-oświatowego 2019-2020

Inauguracja w ST

Koniec wakacji stał się równocześnie początkiem sezonu pracy Studia Teatr. Z tej okazji zorganizowaliśmy inaugurację sezonu w Szczecińskim Inkubatorze Kultury. Jak co roku nie mogło zabraknąć prezentacji recytatorskich. Tym razem słuchaliśmy interpretacji tekstów mówionych przez Marysię Świłpę, która dostała się do Łódzkiej Szkoły Filmowej, oraz Inez Wilczewskiej będącej obecnie najlepiej recytującą licealistką w Polsce.

Wspomnieniami wróciliśmy też do warsztatów teatralnych w Barlinku, oglądając film stworzony z materiałów powstałych w trakcie zajęć i czasu wolnego. Pierwszy raz wręczone zostały specjalne dyplomy dla uczestników warsztatów, którzy w jakiś sposób zasłużyli na to, żeby ich wyróżnić; były "poważne" kategorie takie jak "INSTRUKTORSKIE ODKRYCIE XIX WARSZTATÓW TEATRALNYCH W BARLINKU" i nieco mniej jak "ZŁOTE USTA" czy "NAJMNIEJSZY BAGAŻ" (więcej o specjalnych wyróżnieniach przeczytacie tu).

Rozpoczynający się sezon będzie moim czwartym w Studiu Teatr.
Przez ten czas wiele rzeczy się we mnie zmieniło. Poza wiedzą dotyczącą teatru i recytacji wyniosłam także wiedzę na temat życia. Uczyłam się współpracy z drugim człowiekiem i w dalszym ciągu nad tym pracuję, nabrałam pewności siebie. W trakcie pracy w ST odniosłam również swój największy sukces recytatorski i życiowy, jakim było wygranie XV Spotkań ze Sztuką Słowa “Wiara ~ Nadzieja ~ Miłość” w kategorii Szprotek.
W tym czasie poznałam również wielu wartościowych ludzi. To właśnie Im jak i Pani Iwonie Mirońskiej - Gargas oraz jej synowi Marcinowi, chciałabym podziękować z całego serca. Dzięki nim zrozumiałam, że naprawdę mogę dokonać wielu rzeczy, jeśli tylko będę tego chciała i ciężko sobie na to zapracuję.
Liczę na owocną współpracę w tym roku i z niecierpliwością czekam na pierwsze zajęcia! 🙂

Inauguracja w XVI L.O.

Po raz kolejny “bawiliśmy się w teatr”! Tym razem w trakcie Miejskiej Inauguracji Roku Szkolnego 2019/2020 zorganizowanej przez XVI Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie. Było oficjalnie bo na widowni zasiadali Prezydent Miasta Szczecin, przedstawiciele kuratorium oświaty, Policji, Straży Miejskiej, był Pan Europoseł Sławomir Nitras, przedstawiciele Kościoła Katolickiego i wiele innych znamienitych osób.
Gale takie jak ta mają swój "podniosły" przebieg, tym bardziej cieszy mnie, że mogliśmy pokazać się wraz z #Grupą_Spektaklową i porwać do świata teatru dla dzieci wszystkich tych "poważnych dorosłych".

Od premiery spektaklu “Co robimy?” upłynęło już trochę czasu. Graliśmy go tyle razy a jednak wciąż nas bawi. Z każdym kolejnym występem staram się - i jestem pewna że reszta #Grupy_Spektaklowej też - czerpać z niego coraz więcej, coraz większą przyjemność sprawia mi bycie w tym czasie na scenie.

 

Piękne w ST jest to, że pomimo różnic jakie między nami panują, potrafimy zrobić coś razem. Potrafimy zorganizować się i zmobilizować na tyle, żeby ten spektakl przetrwał i był tak długo grany - chociaż w trochę zmienionym składzie. Skoro już o tym mowa, to wyjątkowość naszego występu podkreślał również fakt, że dla trzech osób (Joanny Szczycińskiej, Marty Puzio i Marysi Świłpy) było to pożegnanie z zespołem #Grupy_Spektaklowej. Dziewczyny rozpoczynają nowy etap życiowy związany z wyjazdem na studia. Dlatego też w imieniu swoim oraz wszystkich pozostałych członków #Grupy_Spektaklowej, chciałabym życzyć Wam samych sukcesów, wytrwałości, a także mnóstwa pozytywnej energii i jak uśmiechu. Dziękujemy, że poświęciłyście swój czas temu spektaklowi i chciałyście spędzić go razem z nami.
Powodzenia! 🙂

Osobiście liczę na to, że pomysł powstania #Grupy_Spektaklowej przetrwa i spróbujemy stworzyć coś nowego, pamiętając, że “Teatr należy kochać w sobie, a nie siebie w teatrze” (Konstantin Stanisławski).

- A. F.

Nie jest to pierwszy wpis Andżeliki na stronach ST, ale pierwszy jako członka naszego zespołu redaktorskiego.
Dziękujemy za dotychczasową pracę i liczymy, że dalsza będzie owocna.

- M. G.