Sukcesy MKR i OKR 2020 #1

Kwarantanna trwa, kolejne konkursy są przekładane lub odwoływane, a recytatorzy zadają sobie i innym pytanie "kiedy odbędą się kolejne eliminacje OKR i MKR?" Niestety jedyne co możemy zrobić to czekać na oficjalne komunikaty i mieć nadzieję, że piękny ruch recytatorski przetrwa ten trudny czas i z naszej konkursowej mapy Polski nie zniknie żaden konkurs.
Nim dotknęła nas ta ciężka sytuacja w województwie zachodniopomorskim odbył się szereg eliminacji do OKR'ów i MKR'ów. W eliminacjach miejskich 65. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Szczecinie oraz eliminacjach MKR nie zabrakło naszych podopiecznych.

Dokładnie miesiąc temu, 7. marca, w kinie Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie odbyły się pierwsze eliminacje OKR. Pisaliśmy o tym już wcześniej. Dziś przypominamy o naszej reprezentacji i informujemy o wyniku tychże eliminacji.
Tegoroczna, skromna, czteroosobowa reprezentacja Studia Teatr w całości zakwalifikowała się do finałów wojewódzkich OKR. Recytatorkami, które reprezentować będą ST na finałach są: Wiktoria Bazarewska***Inez Wilczewska (broniąca tytułu najlepszej recytatorki polski w kategorii młodzieżowej) i Małgorzata Wilczewska (jedyna reprezentantka Teatru Słowa Proscenium w tegorocznym OKR).
Wszystkie wyżej wymienione recytatorki pracują pod okiem Iwony Mirońskiej Gargas.

 

Tydzień wcześniej w Klubie 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej w Szczecinie, odbyły się dzielnicowe eliminacje MKR. W ciągu całego dnia na scenie pojawiło się ponad czterdziestu młodych wykonawców w trzech kategoriach wiekowych, zaś w dwóch z nich startowali nasi podopieczni. W kategorii klas IV-VI pracująca z nami od kilku miesięcy Natasza Gabińska i dobrze już znany sympatykom Studia Teatr, Karol Moszczuk, startujący w kategorii klas VII-VIII.
Z wielką radością informujemy, że zarówno Natasza jak i Karol przeszli swoje eliminacje i czekają na kolejny etap.
Nieco później odbyły się eliminacje powiatu gryfickiego, w których o wejście do finału wojewódzkiego starała się inna nasza młoda recytatorka, Pola Mazurczak. Niestety w tym razem nie udało się zakwalifikować do Szczecina i z wyróżnieniem zakończyła swoją tegoroczną przygodę z konkursem. Gratulujemy Poli zdobytego wyróżnienia (wiedząc iż  dzielnie walczyła z doskwierającą jej chorobą) , tym bardziej, że nikt z jej kategorii wiekowej nie został zakwalifikowany na finały.
Cała trójka młodych zdolniachów to podopieczni Marcina Gargasa.