Letnie Warsztaty Stacjonarne 2020 #1

Studio Teatr rozpoczyna nabór na Wakacyjne Teatralne Warsztaty Stacjonarne

Zgłoszenia drogą mailową (studio.teatr@wp.pl) trwają do wyczerpania miejsc.

Studio Teatr zastrzega sobie prawo do odwołania warsztatów w wypadku zbyt małej ilości chętnych lub w wypadku nasilenia zachorowań na koronawirus.

TEATR RÓŻNYCH FORM

tu znajdziesz plan warsztatów

Tydzień 1: "Aktor w żywym planie”

zajęcia taneczne - wyobraźnia przestrzenna a ciało w ruchu. Rola i zadania teatru tańca.
zajęcia aktorskie - świadomość ciała i głosu, jego wyrazistość, dykcja i artykulacja; kontakt z widzem; zadania i etiudy aktorskie zakończone pokazem

Zajęcia prowadzą Ewa Krzywicka oraz Olga Omeljaniec Larsso
Zajęcia odbywać się będą w dniach: 13-17.07.2020r. w godzinach od 10:00 – 17:30 (z przerwą na drugie śniadanie i obiad).
Dzienny czas trwania zajęć: 6 godzin 30 minut.
Koszt warsztatów wynosi 750 zł. (w tym obiad).

Tydzień 2: „Teatr formy"

zajęcia aktorskie - aktor w przestrzeni scenicznej, świadomość ciała, głosu i ruchu; poznawanie technik lalkarskich i historii teatru formy; praca nad etiudami z wykorzystanie przedmiotów zakończona pokazem.

Zajęcia prowadzi Klaudia Lewandowska
Zajęcia odbywać się będą w dniach: 20-24.07.2020r. w godzinach od 10:00 – 17:30 (z przerwą na drugie śniadanie i obiad).
Dzienny czas trwania zajęć: 6 godzin 30 minut.
Koszt warsztatów wynosi 750 zł. (w tym obiad).

Tydzień 3: "Ciało i wyobraźnia aktora"

Zajęcia warsztatowe dedykowane początkującym ale nie tylko.

Warsztaty będą obejmować takie zagadnienia jak: koordynacja ruchowa; skupienie i utrzymanie koncentracji; oddech przeponowe-żebrowy; artykulacja i emocje w mówieniu, etiudy i zadania aktorskie; praca z tekstem – dobór tekstu, analiza i interpretacja

Warsztaty prowadzą: Iwona Mirońska Gargas i Marcin Gargas
Zajęcia odbywać się będą w dniach: 27-31.07.2020 r. w godzinach 10:00 – 15:00.
Koszt całkowity warsztatów wynosi 600 zł. (w tym drugie śniadanie).

 

Na warsztaty zapraszamy osoby, które ukończyły 13 lat. Górnej granicy wieku nie ma.

Miejsce zajęć

Zajęcia odbywać się będą w Szczecińskim Inkubatorze Kultury

fot. Marcin Gargas |Foto Studio Teatr

Ewa Krzywicka

Instruktor tańca  klasycznego, współczesnego oraz technik improwizacji i technik tańca modern. W latach 2015‐2018 należała do Studia Tańca Joy Dance w Szczecinie. Studiuje na kierunku taniec (specjalizacja tancerz‐ choreograf) na Akademii Humanistyczno‐Ekonomicznej w Łodzi

fot. Marcin Gargas |Foto Studio Teatr

Klaudia Lewandowska

Aktorka, muzyk. Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. L. Solskiego w Krakowie, Filia we Wrocławiu, Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia im. F. Nowowiejskiego w Szczecinie oraz Podyplomowe Studia Pedagogiczne we Wrocławiu. Swoje umiejętności doskonaliła na kursach i warsztatach prowadzonych przez m.in. Kazimierza Brauna, Katarzynę Groniec, Leszka Mądzika, Adama Ferencego, Sonię Lachowolską, Krzysztofa Majchrzaka, Olgę Szwajgier, Maas Theater En Dans oraz Teatr Słowa Proscenium w Szczecinie (tutaj wszystko się zaczęło 🙂
Od 9 lat dzieli się zdobytą wiedzą i doświadczeniem prowadząc warsztaty teatralne, aktorskie oraz muzyczne z osobami dorosłymi, młodzieżą, dziećmi, osobami niepełnosprawnymi oraz zagrożonymi wykluczeniem społecznym. Występowała między innymi na scenie Muzycznego Teatru Capitol, wrocławskiego Teatru Polskiego, Wrocławskiego Teatru Lalek, Teatru Imka w Warszawie oraz na ekranie TV.
Miłośniczka poezji i psychologii.

fot. Marcin Gargas |Foto Studio Teatr

Olga Omeljaniec Larsso

Aktorka, reżyser, producent. Absolwentka wydziału aktorskiego warszawskiej Akademii Teatralnej. Przy realizacji spektakli w Polsce współpracowała z największymi współczesnymi rosyjskimi reżyserami filmowymi i teatralnymi (I. Wyrypajew, W. Fokin, N. Kolada, W. Filsztyński, J. Wasiliew). Współpracowała reż. B. Suchocką, reż. N. Koladą z Krzysztofem Grabowskim (grupa filmowa BALTMEDIA), Grzegorzem Jarzyną przy jego projektach filmowych czy Dorotą Kośmicką Gacke. Olgę-aktorkę można było oglądać na deskach scen warszawskich teatrów: Współczesnego, Powszechnego, Narodowego, Teatru Studio, Teatru Ochota czy Teatru Soho. Występowała również w filmach i serialach, także w produkcjach niemieckich. Ma na swoim koncie dubbing w ponad 100 filmach. Swoje pierwsze kroki sceniczne stawiała w Teatrze Słowa Proscenium.