Herbertiada 2020 #1 – Wrześniowe sukcesy ST.

Z radością informujemy, że kolejny sezon recytatorski nasi reprezentanci zainaugurowali dużymi sukcesami. Dwie osoby (z trzech z naszego województwa), Panie Wiktoria Gajos i Małgorzata  Wilczewska, będą w dniach 9-10.10.br. reprezentowały zachodniopomorskie na finałach 65. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Ostrołęce, a Wiktoria Bazarewska, Inez Wilczewska i ***  także znalazły się wśród nagrodzonych.

Natomiast w  dniu 18.09. odbyła się w Kołobrzegu XXI „Herbertiada”, konkurs recytatorski poświęcony twórczości Zbigniewa Herberta, na którym I Nagrodę otrzymała Wiktoria Gajos, II Nagrodę Inez Wilczewska, III Wiktoria Bazarewska, a Wyróżnienia Laura Naklicka i Bartosz Kubiak.

Gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnych konkursach!

IMG

W dniu 18.09 pojechaliśmy na pierwszy konkurs recytatorski w tym sezonie kulturalno-oświatowym,  XXI edycję Przeglądu Twórczości Zbigniewa Herberta "Herbertiada" w Kołobrzegu.
Chociaż zaspani, byliśmy naprawdę zadowoleni, ponieważ wyjazd, zwłaszcza wspólna podróż pociągiem, stał się kolejną okazją do integracji. Najbardziej jednak ucieszył nas usłyszany werdykt. Do Szczecina wróciliśmy z I nagrodą zdobytą przez Wiktorię Gajos (Teatr Słowa Proscenium), II nagrodą, którą otrzymała Inez Wilczewska (Studio Teatr), III nagrodą wywalczoną przez Wiktorię Bazarewską (Teatr Słowa Proscenium) oraz dwoma wyróżnieniami przyznanymi Laurze Naklickiej i Bartkowi Kubiakowi (recytatorzy Studia Teatr reprezentujący Klub 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej w Szczecinie).

AF