#Recytator_ST – Laura Naklicka

Skąd czerpiesz motywację do działania? Masz jakiś ulubiony cytat, którym się kierujesz?

Nie posiadam ulubionego cytatu. Czerpię motywację z sukcesywnego dążenia do wcześniej obranych przeze mnie celów.

 

 

Skąd pomysł na wzięcie udziału w zajęciach teatralnych, a potem w konkursach recytatorskich? Czy może było odwrotnie i zaczęło się od recytacji?

Zaczęło się w moim przypadku od recytacji. Od zerówki brałam udział w wieczornicy poetyckiej organizowanej przez moją szkołę. Na początku nie szło mi w ogóle. Przy moim pierwszym "występie" zapomniałam tekstu i wybiegłam ze sceny z płaczem. Potem z roku na rok starałam się wypaść jak najlepiej i chciałam dalej kształcić się w tym kierunku.

 

 

Czy uważasz, że teatr i recytacja to coś, z czym mogłabyś wiązać swoją przyszłość? Dlaczego?

Przez ostatnie parę lat, jak uczęszczałam na zajęcia do Studia Teatr, bardzo polubiłam teatr i poznałam trochę ciekawych zadań oraz ćwiczeń. Przy okazji przywiązałam się do sceny, więc myślę, że z chęcią mogłabym dalej kształcić się w tym kierunku.

 

 

Czy jest spektakl lub tekst, który wywarł na Tobie duże wrażenie i który chciałabyś oglądać/mówić bez końca?

W większości wszystkie teksty, które wybieram do recytacji, już po pierwszym przeczytaniu wywołują u mnie "ciarki" i mogłabym mówić je bez końca.

 

 

Czy masz ulubionego autora/autorkę? Za co jego/ją cenisz?

Nie posiadam, ponieważ każdy autor i autorka moim zdaniem jest dobry na swój sposób i nie umiałabym wytypować najlepszego.

 

 

Są dwa rodzaje stresu: motywujący i ten wręcz paraliżujący. Który z nich towarzyszy Ci najczęściej w trakcie bycia na scenie? Czy może wcale go nie odczuwasz, a zamiast tego odnosisz wrażenie, że jesteś wolna i stres zamiast się pojawiać - znika?

Kiedy orientuję się, że zaraz mam wejść na scenę, stresuję się. Kiedy jednak już na niej stoję, staram się uspokoić. Zaczynam wtedy myśleć coś w rodzaju “co będzie, to będzie - nikt mnie nie zabije, jak źle powiem".

 

 

Co uważasz za swój największy życiowy sukces, niekoniecznie recytatorski?

Mam parę sukcesów związanych z występami w zawodach szermierczych. Co do konkursów recytatorskich najważniejszym dla mnie, jak dotąd, sukcesem jest otrzymanie wyróżnienia na Herbertiadzie.

 

-- rozmowa przeprowadzona z Andżeliką Felczak w dniu 06.04.2021 r. --

Sukcesy:

 

2020
- Wyróżnienie otrzymane na Ogólnopolskim Festiwalu Twórczości Zbigniewa Herberta "Herbertiada"
- Wyróżnienie w kategorii,, Szprotek" w XV Spotkaniach ze Sztuką Słowa “~Wiara ~ Nadzieja ~ Miłość~”