Czerwcowe sukcesy naszych recytatorów #1

Czerwiec to niewątpliwie czas zdominowany przez Ogólnopolski Konkurs Recytatorski - zarówno ten "Duży" jak i Mały.
O ile 66. OKR jeszcze się nie skończył, bo pod koniec miesiąca czeka nas wyjazd do Ostrołęki, to MKR już za nami. A jak do tej pory wypadli recytatorzy i reprezentanci ST? Wyniki zamieszczamy poniżej.

 

Dziękujemy Zamkowi Książąt Pomorskich za przeprowadzenie spotkań - pomimo wielu trudności - oraz Paniom zasiadającym w Jury MKR i OKR: Iwonie Kowalskiej-Zych, Ewie Sobczak, Sandrze Lis oraz Krystynie Maksymowicz (przewodniczącej składu Jurorskiego podczas Eliminacji Wojewódzkich OKR).

Mały Konkurs Recytatorski

zakończył się 14.06 br. Startowała w nim nasza recytatorka Natasza Gabińska reprezentująca swoją szkołę, tj. Publiczną Szkołę Podstawową „Na Głębokiem”. Po roku intensywnej pracy, Natasza zaprezentowała się bardzo dobrze w Finałach Wojewódzkich MKR i znalazła się w gronie osób wyróżnionych w swojej kategorii wiekowej. Jesteśmy z niej dumni i czekamy na kolejne piękne występy.

 

Pełna lista osób nagrodzonych

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Finały Województwa Zachodniopomorskiego odbyły się w dniach 7-9.06.2021. W tym roku, ze względu na pandemiczne obostrzenia i konieczność przeprowadzenia konkursu w pierwszej połowie czerwca, recytatorzy prezentowali się przez trzy dni.

W Finałach Wojewódzkich wzięła udział cała, ośmioosobowa, reprezentacja ST. Wszyscy mówiatorzy - zarówno ci początkujący jak i "rekiny" - zaprezentowali się godnie, przynosząc nam, bez wyjątku, powody do radości. Decyzją jury do Spotkań Centralnych 66. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Ostrołęce zakwalifikowali się: Agata Marczuk z Nowogardu oraz recytatorzy z ST Kamila Kierczuk oraz Marcin Gargas.

 

Ponadto nagrodzeni zostali jeszcze:

W kategorii młodzieży:

I miejsce - Inez Wilczewska (Studio Teatr Szczecin)

III miejsce - Klara Kaźmierczak (Studio Teatr Szczecin)

 

W kategorii dorosłych:

I miejsce - Małgorzata Wilczewska (Teatr Słowa Proscenium w Szczecinie)

III miejsce - *** (Teatr Słowa Proscenium w Szczecinie)

 

Wyróżnienia II stopnia:

Wiktoria Bazarewska (Studio Teatr Szczecin)

 

Pełna lista osób nagrodzonych