Brodzenie po słowach #1

W tym roku w Barlinku odbył się pierwszy Warsztatowy Konkurs Recytatorski Łabądko-Kaczątek "Brodzenie po Słowach".

 

Celem konkursu było zaangażowanie nieco bardziej, lub dużo bardziej, doświadczonych recytatorsko warsztatowiczów (nazywanych Łabędziami) w pracę instruktorską z tymi spośród uczestników warsztatów, którzy nigdy nie stali na scenie konkursowej lub dopiero zaczynają swoją przygodę. Ci początkujący adepci recytacji otrzymali miano Kaczątek. Taka forma pracy okazała się bardzo kształcąca i pozwoliła Łabędziom spojrzeć na recytację w nowy sposób, a Kaczątkom sprawdzić swoje siły bez stresu wynikającego z faktu bycia na "prawdziwym" konkursie i reprezentowania siebie, nauczyciela, instruktora czy szkoły. Niektórzy z nich odkryli w sobie chęci kontynuowania recytatorskiej przygody konkursowej i, kto wie, może za jakiś czas okażą się finalistami OKR i zdobywcami nagród w najbardziej prestiżowych konkursach - czego im i sobie oczywiście życzymy.

 

Występy oceniały dwie komisje jurorskie. Ważna - złożona z instruktorów obecnych na warsztatach - i Ważniejsza, dziewięcioosobowa komisja składająca się z Łabędzi. Dla większości z tych recytatorów-instruktorów był to pierwszy raz kiedy mogli poczuć się jurorami konkursu. Oceniali surowo, co obrazuje werdykt. Nieco hojniej do wręczania tytułów laureata podeszła komisja instruktorów ST.

Oto lista laureatów Pierwszego Warsztatowego Konkursu Recytatorskiego Łabądko-Kaczątek "Brodzenie po Słowach":

Komisja Ważna postanowiła przyznać osiem tytułów laureata następującym osobom, a otrzymują je: Nazarii Bunchuk, Klementyna Felisiak, Dominika Jarzyńska, Aleksandra Kałucka, Magdalena Krzywicka, Marta Majewska, Agata Terebus i Maria Zarzycka.

Komisja Ważniejsza w składzie Łabędzim przyznała tytuły laureata trzem Paniom: Dominice Jarzyńskiej, Magdalenie Krzywickiej i Marcie Majewskiej.

Warsztatowy Konkurs Recytatorski Studio Teatr Brodzenie po SłowieDominika Jarzyńska Marcin Gargas
grafika: Dominika Jarzyńska i Marcin Gargas

Przewodnicząca Ważniejszej Komisji Jurorskiej wręcza dyplomy nagrodzonym osobom.

Warsztatowy Konkurs Recytatorski Studio Teatr Brodzenie po SłowieDominika Jarzyńska Marcin Gargas
grafika: Dominika Jarzyńska i Marcin Gargas