#Recytator_ST – Julia Gryczyńska

Motto:

„Ludzie budują marzenia, czerpiąc z otaczającej rzeczywistości. Budując rzeczywistość z marzeń, zostaje się artystą.”

- Malba Tahan

 

Kilka słów o mnie…

Aktualnie uczęszczam do 3 klasy Liceum w Chmurze i jestem na edukacji domowej. Bardzo lubię uczyć się języków obcych, ponieważ to pozwala mi poszerzać moje horyzonty. Uczę się samodzielnie angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego.
Interesuję się także teatrem, dlatego chodzę na zajęcia teatralne do Studia Teatr. Zajęcia teatralne to dla mnie przede wszystkim samorozwój, mam poczucie, że każde zajęcia czy warsztaty bardzo rozwijają mnie i ogólnie wnoszą wiele dobrego do mojego życia.
Uwielbiam teatr, ponieważ odnajduję tutaj całą siebie, teatr łączy wiele moich zainteresowań, m.in. taniec i śpiew i pozwala mi wyrażać się artystycznie.
Taniec towarzyszył mi przez większość mojego życia, chociaż nie ukrywam, że z dłuższymi lub krótszymi przerwami, aby spróbować nowych rzeczy, które mnie wtedy interesowały. Taniec współczesny trenowałam od dzieciństwa i brałam udział w wielu zawodach tanecznych. Po paru latach tańca współczesnego zmieniłam studio taneczne oraz styl na nowoczesny. W tym studiu tańczyłam tylko rok, jednak był to bardzo intensywny i pracowity oraz pełen cudownych wspomnień rok.
Od 2 lat uczę się śpiewać, bardzo się to podoba i chcę się dalej w tym kierunku rozwijać. Zajęcia ze śpiewu to dla mnie ciągła nauka czegoś nowego oraz jest to kolejna sfera, w której mogę wyrażać się artystycznie i emocjonalnie.

 

W tym roku wzięłam udział w 2 konkursach recytatorskich i jest to dla mnie niezwykłe doświadczenie. Występowanie przed publicznością jest dla mnie emocjonujące i pozwala mi powiedzieć o czymś, co jest dla mnie ważne oraz wyjść ze strefy komfortu, co pomaga mi się rozwijać.

 

Co uważasz za swój największy życiowy sukces?
Do moich ostatnich osiągnięć należy zostanie finalistką olimpiady Zwolnieni z Teorii. W ramach olimpiady razem z moimi koleżankami tworzyłyśmy projekt społeczny na ważny dla nas temat, jakim jest problem braku samoakceptacji i tolerancji własnego ciała wśród młodzieży. Z naszej perspektywy problem ten jest bardzo powszechny wśród naszych rówieśników, dlatego postanowiłyśmy zabrać głos właśnie w tej sprawie. Projekt I need to be myself prowadzony był w mediach społecznościowych, ponieważ to tutaj najczęściej tworzą się nasze kompleksy. O naszym projekcie usłyszało prawie 40 tysięcy osób, uzyskałyśmy 10 partnerów, a także nasz artykuł został opublikowany w gazecie internetowej.
Tworzenie projektu społecznego wiele mnie nauczyło i dzięki niemu zdobyłam wiele doświadczenia i bardzo potrzebnych umiejętności, które na pewno przydadzą mi się w późniejszych etapach życia. Bardzo się cieszę, że projekt umożliwił mi powiedzenie o ważnej dla mnie wartości- miłości do samego siebie.
Mam także wiele osiągnięć związanych z tańcem, najwięcej jest ich z sezonu 2017/2018. W tańcu zespołowym to m.in. wzięcie udziału w Mistrzostwach Świata w Libercu w Czechach, Mistrzostwach Polski w Białych Błotach, Mistrzostwach Polski w Goleniowie oraz Mistrzostwach Europy w Szczecinie (w kategoriach Jazz Dance, Disco Dance, Disco Show, Show Dance). Zajęłam także 2 miejsce na Mistrzostwach Europy oraz Mistrzostwach Polski za trio w kategorii Artistic Dance Show.
Jednak mam wiele planów i marzeń, także największe osiągnięcia są dopiero przede mną.

 

Czy masz kogoś, kogo uważasz za wzór do naśladowania/idola/(swój) autorytet?
Przez całe życie moim największym autorytetem jest moja starsza siostra Kalina. Bardzo mnie wspiera we wszystkim co robię i przy niej czuję się najlepiej na świecie. Kalina jest dla mnie autorytetem, ponieważ dzieli się ze mną swoją zdobytą wiedzą życiową, przez co nie muszę się o wielu rzeczach uczyć na własnych błędach. Wsparcie, które otrzymuję od siostry jest dla mnie czymś niesamowitym, to ona nieustannie umacnia mnie w moich marzeniach, pokazując jak spełnia własne i udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych. Podziwiam w niej wytrwałość w dążeniu do celów, ciągły optymizm i zaangażowanie we wszystko co robi.
Mojej siostrze zawdzięczam wiele w życiu, to ona mnie ukształtowała i przekazała wiele wartości i wiedzy życiowej.
Kalina jest dla mnie wzorem sukcesu. Wiele osiągnęła w młodym wieku, do życia podchodzi z pasją i radością i po prostu żyje własnym marzeniem.

 

- -  Rozmowa z dnia 29.08.2021 - -
aktualizacja: 13.12.2021

Sukcesy:

 

2021
- Wyróżnienie 16. Ogólnopolskich Spotkaniach ze Sztuką Słowa - Wiara, Nadzieja, Miłość. - kategoria Szprotek
- Wyróżnienie 22. Konkursu im. Zbigniewa Herberta "Herbertiada”.

 

2022
- Wyróżnienie 23. Konkursu im. Zbigniewa Herberta "Herbertiada”.
- Wyróżnienie 16. Ogólnopolskich Spotkań ze Sztuką Słowa - Wiara, Nadzieja, Miłość.- kategoria Szprotek