Sukcesy OKR i MKR 2022 #1

Tegoroczna przygoda z Małym Konkursem Recytatorskim i Ogólnopolskim Konkursem Recytatorskim rozpoczęła się w kwietniu, kiedy to w piątek, 11.04 br. w Zamku Książąt Pomorskich odbyły się Eliminacje Miejskie MKR. Przez dwa dni w Sali Kinowej Zamku prezentowali się młodzi adepci sztuki słowa, wśród których były pracujące z nami Roksana Białowolska, Natasza Gabińska, Regina Cesarano i Agata Terebus. Agata otrzymała tytuł laureata i przeszła do Finałów Wojewódzkich MKR, które odbędą się pod koniec tego miesiąca.
Dwa tygodnie później, tj. 25.04, odbyły się przesłuchania w ramach Eliminacji Miejskich OKR. Na scenie pojawiło się aż jedenastu recytatorów reprezentujących Studio Teatr lub Teatr Słowa Proscenium. Dla znacznej części był to debiut w Konkursie.
W kategorii szkół ponadpodstawowych wystąpili debiutujący: Kacper Bujakowski, Karol Moszczuk, Oliwia Rokoszewska, Kinga Rozkrut, Maria Zarzycka oraz Alicja Kopaczewska (już po raz drugi w Konkursie).
W kategorii dorosłych - debiutujący: Nazarii Bunchuk, Adrianna Moszczuk, Dorota Szajduk oraz nieco bardziej doświadczone: Inez Wilczewska i Małgorzata Wilczewska.
Do Finałów Wojewódzkich OKR zakwalifikowali się: Kinga Rozkrut, Maria Zarzycka, Nazarii Bunchuk, Inez Wilczewska, Małgorzata Wilczewska. Karol Moszczuk i Alicja Kopczewska otrzymali wyróżnienia.
Dzień wcześniej otrzymaliśmy informację, że Konrad Prill został zakwalifikowany do finałów Konfrontacji Scenicznych Wojska Polskiego w kategorii Recytacji powyżej 16 lat, będących częścią Manewrów Artystycznych Wojska Polskiego, a jeszcze inaczej mówiąc, stał się finalistą "wojewódzkim" OKR w Wojsku Polskim. Jeszcze w tym miesiącu (26.04) wystąpi w Zegrzu i będzie starał się o kwalifikację na finały OKR w Ostrołęce jako reprezentant Wojska.
Na finały tego samego przeglądu dostała się również Agata Terebus startująca w kategorii wiekowej do 16 lat.

 

W zeszły weekend odbyły się Finały Wojewódzkie OKR w Szczecinie, gdzie piątka naszych recytatorów prezentowała się razem z najlepszymi mówiącymi województwa. Maria Zarzycka (kategoria młodzieżowa) i Małgorzata Wilczewska (kategoria dorosłych) otrzymały wyróżnienie, Nazarii Bunchuk (kategoria dorosłych) zajął trzecie miejsce, zaś Kinga Rozkrut (kategoria młodzieżowa) i Inez Wilczewska (kategoria dorosłych) zostały Laureatkami i otrzymały kwalifikację na Finały 67. OKR w Ostrołęce.

 

Poza naszymi recytatorkami województwo Zachodniopomorskie reprezentować będą również Agnieszka Herman (Pałac Młodzieży w Koszalinie) i Agata Marczuk (II Liceum Ogólnokształcące w Nowogardzie). Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za dobre występy w Ostrołęce.

 

Teraz czekamy na Finały Wojewódzkie MKR, które rozpoczynają się 22.04 br., w piątek, i oczywiście wyjazd do Zegrza, a po krótkim odpoczynku - Finały OKR.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym recytatorom za pracę i przygotowanie do konkursów. Jesteśmy z Was dumni, szczególnie z debiutantów. Osobiście ślę ogromne wyrazy uznania dla Ady, która wykazała się żelazną wolą i wielką odwagą, przezwyciężając swoje bariery. Wszyscy zrobiliście kolejny znaczący krok w swojej recytatorskiej pracy, rozwinęliście umiejętności i zdobyliście potrzebne doświadczenie by realizować swoją pasję. Pani Mama i ja jesteśmy z Was dumni.

 

Tekst - Marcin Gargas
Redakcja - Joanna Szczycińska

UZUPEŁNIENIE

28.04.2022 r. do grona finalistów OKR dołączył Konrad Prill. Będzie on reprezentował Wojsko Polskie, a konkretnie Klub 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej.