#Recytator_ST – Adrianna Moszczuk

Nazywam się Adrianna Moszczu, mam 21 lat i mieszkam w Szczecinie.
Jestem osobą o wielu zainteresowaniach takie jak: kosmetologia, fotografia, muzyka. Bardzo chętnie podejmuje się nowych wyzwań przez co już od najmłodszych lat  chętnie sprawdzam rożne dziedziny sztuki. Przez jakiś czas tańczyłam balet, taniec ludowy, grałam na gitarze klasycznej oraz ukulele oraz próbowałam swoich sił podczas zajęć wokalnych.

 

 

Co robię na co dzień?
Na co dzień studiuje kosmetologię. W wolnym czasie czytam książki, jeżdżę na rolkach oraz chodzę na długie spacery. Tak jak już wspomniałam, jedną z moich największych pasji jest fotografia, dzięki której, potrafię pokazać to jak postrzegam otaczający mnie świat.

 

 

Skąd pomysł na zajęcia w ST?

Myślę, że na początku pomysł na zajęcia w Studio Teatr narodził się ,ponieważ jako starsza siostra chciałam wspierać mojego młodszego brata Karola. Karol, który zajmuje się już recytacją od 2017 roku, i od tamtego czasu wspieram go w tym i bacznie się przyglądam jego pracy. Zawsze jak jest jakaś okazja to uczestniczę razem z nim w warsztatach oraz wspieram go w trakcie wyjazdów do Barlinka, które też mi bardzo pomogły się otworzyć na innych ludzi i pokonać własne słabości.

 

 

Skąd się wziął pomysł na konkursie recytatorskie?

Moja przygoda z konkursami recytatorskimi zaczęła się w tamtym roku ,a tak dokładniej to po zeszłorocznej edycji warsztatów w Barlinku.Wtedy odbył się wewnętrzny konkurs dla wszystkich uczestników obozu ,,Brodzenie po słowie’’. Na początku byłam przerażona tym wydarzeniem, ponieważ myślałam ,że nie poradzę sobie . Strach i stres mnie zjadały od środka , ale przełamałam swój lęk . W dużej mierze była to zasługa pozytywnej atmosfery,która panuje na warsztatach. Gdy już Barlinek minął, zbliżał się inny konkurs ,,Wiara, Nadzieja, Miłość’’, postanowiłam, że spróbuje swoich sił, ponieważ poczułam dużą potrzebę przekazania czegoś dla mnie istotnego szerszej grupie odbiorców. W tempie ekspresowym zaczęłam przygotowania do konkursu z Panem Marcinem. W dniu konkursu oprócz dużej ilości tremy i stresu czułam ogromny przepływ radości i dumy , że mogą podzielić się z innymi czymś co jest dla mnie ważne .Po tamtym wystąpieniu do dnia dzisiejszego czuję potrzebę startowania w konkursach.

 

 

Czy masz ulubionego autora, autorkę?
Jestem jeszcze na etapie poszukiwań swojego ulubionego autora, ale uważam, że każdy autor ma w sobie coś wyjątkowego i unikalnego, lecz ostatnio bardziej doceniałam twórczość Adama Mickiewicza.
 

Jest jakaś myśl, motto, cytat, którymi starasz się kierować w życiu?
Nie posiadam określonego motta, bądź cytatu, którym się kieruje na co dzień, lecz jeśli miałabym wybrać jakiś cytat to wybrałabym cytat Marka Twaina, który brzmi tak

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny i opuść bezpieczną przystań.

-- rozmowa z dnia 20.12.2022 r. --

Sukcesy:

 

2022

- Wyróżnienie 17. Ogólnopolskich Spotkań ze Sztuką Słowa - Wiara, Nadzieja, Miłość.- kategoria Szprotek.
- III nagroda 18. Szczecińskich Spotkań ze Sztuką Słowa - kategoria Szprotek.