Sukcesy OKR 2023 #2

W tym tygodniu zakończyły się eliminacje do Spotkań Finałowych Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Z radością informujemy, że do Alicji Kopaczewskiej, która reprezentować będzie Wojsko Polskie, dołączyły Maria Zarzycka i Małgorzata Wilczewska. Obie recytatorki reprezentują Teatr Słowa Proscenium.

Radosnych nowin jest jednak więcej bo pozostali reprezentanci Studia teatr i Teatru Słowa Proscenium, to jest: Julia Gryczyńska, Karol Moszczuk, Laura Naklicka, Oliwia Rokoszewska i Agata Terebus, zostali nagrodzeni wyróżnieniami na etapie Finałów Wojewódzkich OKR.

Dziękujemy za Waszą pracę i solidne przygotowanie. Jesteśmy z Was bardzo dumni!

Dumna Matka Założycielka

Kochani Mówiatorzy Studia Teatr! Jestem jednakowo dumna z Was wszystkich:)

Dziękuję za dzisiejsze Wasze starania, emocje i piękne słowo. Gratuluję Wyróżnionym: Agacie Terebus, Laurze Naklickiej, Karolowi Moszczukowi, Oliwii Rokoszewskiej i Julce Gryczyńskiej oraz Laureatkom, które będą reprezentowały nasze województwo na Spotkaniach Finałowych 68. OKR w Ostrołęce: Marysi Zarzyckiej w kategorii szkolnej i Gosi Wilczewskiej w kategorii dorosłych. Dobra robota Kochani:) To efekt Waszej ciężkiej pracy, zaangażowania i traktowania na serio tego, co jest Waszą pasją. Tak trzymać!

Gratuluję również wszystkim pozostałym uczestnikom spotkań ze Słowem i do zobaczenia za rok!

 

IMG

Moje zaskoczenia

Nie często jestem zaskoczony przez przez recytatorów, z którymi pracujemy. Tegoroczne OKR-y jednak dostarczyły kilku zaskoczeń oraz powodów do dumy.

Pierwszą osobą, która zaskoczyła mnie i to nie mało, była Oliwia. Na dwa dni przed pierwszym etapem konkursu usłyszałem teksty przygotowane przez Nią i byłem pod ogromnym wrażeniem jej samodzielnej pracy. Świetnie wybrany repertuar, doskonała adaptacja prozy niesamowita odwaga i prawda w przekazie oraz świadome sięganie do wszystkiego czego nauczyła się przez lata, zaowocowały przejściem pierwszego etapu, a praca nad poprawieniem drobnych niedociągnięć pozwoliły Oliwii otrzymać wyróżnienie w Finałach Wojewódzkich OKR.

Oliwio gratuluję Ci z całego serca!

 

Kolejną osobą, której chcę podziękować za pracę i udany występ jest Laura. Wymagający repertuar i długa (ale uzasadniona) prezentacja nie pokonały młodej recytatorki, która może te dwa występy uznać za swoje najlepsze prezentacje.
Zdecydowanie najlepszy występ w tym sezonie (moim zdaniem) miał Karol. Całoroczna praca, walka z własnymi "demonami" i niedociągnięciami zaowocowały mądrym, wyważonym i świadomym występem! Takiego Karola chcemy oglądać zawsze.

Jestem bardzo dumny!

 

Świetnie pokazała się też Agata. Wciągająca, zabawna, bardzo sprawna technicznie i energetyczna prezentacja, wysoko zawiesiła recytatorską poprzeczkę tego dnia. Słuchanie i oglądanie Agaty było czystą przyjemnością. Kolejną osobą, która zaskoczyła mnie swoją energią na scenie była Julia. Jej prezentacja zrobiła na mnie duże wrażenie i wciągała w swoją historie - pomimo tego, że dobrze znam oba prezentowane przez Julię teksty.

Co mogę napisać o finalistkach...? No cóż finały przed Wami i to mówi samo za siebie - dla Gosi nie pierwsze. Pochwalę tylko Marysię za zimną krew i trzeźwość umysłu na scenie; już my wiemy o co chodzi 😉

 

 

MG