#Recytator_ST – Maja Worwąg

Nazywam się Maja Worwąg, mam 15 lat i mieszkam w Szczecinie. W tym roku rozpoczęłam swoją naukę w 9 Liceum Ogólnokształcącym im. Boh. Monte Cassino. W roku 2018 po raz pierwszy przygotowywałam się do jednego z mniejszych konkursów recytatorskich z panią Iwoną. Zaprosiła mnie ona na zajęcia grupowe w Studiu Teatr. Dlatego też we wrześniu tego samego roku rozpoczęłam swoją przygodę z zajęciami, najpierw w grupie dla dzieci, a następnie w grupie dla początkujących. Gdy miałam 12 lat postanowiłam zacząć naukę gry na klarnecie, którą nadal kontynuuje. Natomiast w tym roku rozpoczęłam naukę gry na pianinie oraz naukę wokalu. Uwielbiam także podróżować wraz z moimi rodzicami i zwiedzać najskrytsze zakątki świata.

 

 

Czym zajmujesz się na co dzień? 

Tak jak już wspomniałam, uczę się grać na klarnecie, pianinie oraz ćwiczę swój wokal. Oczywiście w mojej codzienności nie może również zabraknąć zajęć grupowych w Studiu Teatr, a także zajęć indywidualnych z panią Iwoną. Swoją uwagę przywiązuje też do nauki, która pochłania sporo mojego wolnego czasu.  Pomiędzy zajęciami oraz szkołą staram się znaleźć czas dla przyjaciół i najbliższych.

 

 

Skąd pomysł na zajęcia w ST?

W pierwszej klasie szkoły podstawowej po raz pierwszy raz wzięłam udział w konkursie recytatorskim. Wtedy zrozumiałam jak ogromną przyjemność i satysfakcję przynosi mi wychodzenie na scenę. Konkursy nie tylko wiążą się dla mnie z rywalizacją, bądź wygraną, a przede wszystkim z nabyciem nowych doświadczeń, obyciem się ze sceną oraz przełamywaniem swoich barier. Uważam, że każdy konkurs dostarcza mi masę wiedzy na temat Słowa oraz ciekawych wspomnień.

 

 

 

Czy wiążesz swoją przyszłość z recytacją i/lub Teatrem?

Oczywiście, że tak. Jest to moje ogromne marzenie, aby w przyszłości móc zostać aktorką teatralną, a także filmową. Chciałabym grać na scenie z przeróżnymi, wartościowymi ludźmi i dzielić się z nimi wspólną pasją. Moim celem jest również ciągłe poszerzanie swojej wiedzy na temat Teatru, a także technik recytacji. Będę dążyć do swoich marzeń, lecz wiem, że wiąże się to z ogromem pracy.

 

 

 

Co daje Ci bycie na scenie?

Przede wszystkim wielkie szczęście i satysfakcje. Wychodzenie na scenę daje mi również przezwyciężanie swoich lęków i wychodzenie poza strefę komfortu. Każdy występ daje mi ogromne ilości wiedzy i nowych doświadczeń. Poprzez wychodzenie na scenę mogę przekazać ciekawą historię lub wyrazić swoje emocje. Scena uczy mnie tego jak utrzymywać ogromne skupienie. Na niej mogę również współpracować ze świetnymi osobami, z którymi wywołujemy emocje widza i jego ciekawość oraz wspólnie bawimy się Słowem.

Sukcesy:

 

2023
- Wyróżnienie na 28. Jesiennym Turnieju Recytatorskim "Romantycznie".
- Nagroda dla najlepszego recytatora województwa Zachodniopomorskiego na XXXVII Ogólnopolskim Turnieju Sztuki Recytatorskiej i Poezji Śpiewanej im. Skamandrytów.
- Nagroda 18. Szczecińskich Spotkań ze Sztuką Słowa - kategoria Wielorybów.