...dla dzieci

Dzieci zdobywają wiedzę poprzez zabawę. Inscenizując teksty poetyckie, improwizując i bawiąc się w teatr stają się wrażliwsze na słowo i sztukę sceniczną. Nabywają umiejętność pracy w grupie i swobodnego wyrażania swoich myśli. Są bardziej kreatywne, co zwieksza w nich wiarę we własne możliwości i w konsekwencji podnosi ich samoocenę.

Program zajęć obejmuje zagadnienia dotyczące:
plastyki ruchu i świadomości scenicznej; podstaw zadań aktorskich i improwizacji; umiejętności wykorzystywania oddechu w mowie; dykcji i artykulacji; koncentracji; pamięci ruchowej; wyobraźni ruchowej i dźwiękowej; rytmiki; interpretacji wiersza.

...dla młodzieży i dorosłych

Zdobyte na zajęciach umiejętności pozwalają rozwijać kreatywność i świadomość własnego ciała, w tym zwiększają jego koordynację. Dodają one pewności siebie, podnosząc tym samym poczucie wartości w ich uczestnikach oraz uwrażliwiają na słowo i teatr.

Program zajęć obejmuje zagadnienia dotyczące:
plastyki ruchu; świadomości scenicznej; podstaw zadań aktorskich i improwizacji; umiejętności wykorzystywania oddechu w mowie; dykcji i artykulacji; koncentracji; pamięci ruchowej; rytmiki; interpretacji wiersza; historii teatru.

Zajęcia dobywają się raz w tygodniu.

Czas trwania zajęć to: 90 minut dla grup młodzieży i dorosłych oraz 75 minut dla grupy dziecięcej.

Uczestników zajęć w Studio Teatr obowiązuje strój w kolorze czarnym. Leginsy lub cienkie spodnie dresowe, podkoszulek z logo Studia Teatr z krótkim rękawkiem, zasłaniający pośladki, obuwie przystosowane do zajęć na sali gimnastycznej. Ponadto spięte włosy, brak biżuterii i makijażu.