ORGANIZATOR 18. EDYCJI SPOTKAŃ

Spotkania ze Sztuką Słowa to jedyny w Polsce konkurs żywego słowa, który nie ma kategorii wiekowych. Uczestnicy zmagań mówiatorskich podzieleni są na „Wieloryby”, czyli doświadczonych recytatorów z sukcesami oraz na „Szprotki”, czyli osoby stawiające pierwsze kroki w tej trudnej sztuce interpretacji epiki, liryki i dramatu. Ponadto w szranki konkursowe, w osobnym koncercie, mogą stawać również jurorzy oceniający prezentacje, instruktorzy, studenci szkół teatralnych a także aktorzy wywodzący się z amatorskiego ruchu recytatorskiego - „Rekiny”.

Taka formuła konkursu, a także warsztaty prowadzone przez jurorów oraz odbywające się  konsultacje indywidualne z oceniającymi prezentacje, stanowią o  warsztatowym charakterze Spotkań. Cieszymy się, że ci, którzy w początkach własnej przygody z żywym słowem, mający wówczas swoich idoli recytatorskich, po latach dzielą się nabytymi umiejętnościami i zdobytym doświadczeniem z nowicjuszami, stając się wzorcem dla kolejnego pokolenia miłośników recytacji. Bo to przede wszystkim z myślą o nich organizujemy Spotkania ze Sztuką Słowa.

Nie bez kozery w nazwie konkursu jest słowo „spotkania”, albowiem atmosfera panująca w trakcie trzech dni prezentacji recytatorskich daleka jest od rywalizacji i wyścigu po nagrody. To naprawdę są spotkania przyjaciół - pasjonatów literatury i pięknego mówienia, dzielących się swoim postrzeganiem świata i problemami, o których chcą mówić słowami prozaików, poetów i dramatopisarzy.

Zapraszamy do Szczecina stałych bywalców konkursów recytatorskich oraz nowicjuszy, a zwłaszcza tych, dla których udział naszym konkursie będzie debiutem!

Odwiedź nasze media społecznościowe i dowiedz się więcej o konkursie, przeczytaj opinie albo zobacz jak jest podczas Spotkań ze Sztuką Słowa!