#Recytator_ST – Oliwier Piecuch

Nazywam się Oliwier Piecuch, mam 18 lat i mieszkam w Szczecinie. Jestem tegorocznym maturzystą, absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego. Poza kinem i teatrem mam wiele innych zainteresowań, takich jak piłka nożna, motoryzacja, moda a nawet gry wideo.  Zawsze starałem się stawiać sobie nowe wyzwania i ciągle się rozwijać. Próbowałem gry na pianinie i gitarze. Mam nadzieję, że kiedyś uda mi się płynnie na nich grać.

 

 

Dlaczego akurat aktorstwo?

Odkąd pamiętam aktorstwo dawało mi ogromną frajdę i doświadczenia, których nie da się zapomnieć. Na początku drugiej klasy liceum zdałem sobie sprawę, że te przeżycia chcę wykorzystać i rozwijać. Postanowiłem zgłębić temat i oglądać filmy, chodzić do teatru i zapisać się na jakieś zajęcia teatralne/aktorskie. Szukając, natknąłem się na Studio Teatr i postanowiłem spróbować. Bardzo spodobała mi się forma zajęć i atmosfera, jaka tam panuje. Zdecydowałem się zostać na dłużej. W tym środowisku ludzie są niezwykle życzliwi i pełni zapału do pracy, co przelewa się na jeszcze większe postępy i chęci.  

 

 

Jak zacząłem przygodę z recytacją?

Już w szkole podstawowej próbowałem swoich sił w małych konkursach recytatorskich, jednak to po pierwszym wyjeździe ze Studiem Teatr do Barlinka wszystko się zaczęło. Od tej pory chodzę na zajęcia indywidualne do pani Iwony. Przygotowywanie się na taki konkurs bardzo rozwija i przynosi dużo radości. Po kilku takich konkursach nabrałem pewności siebie i mam dużo miłych wspomnień. Co więcej, udało mi się zdobyć kilka nagród, a najważniejszą dla mnie jest Grand Prix Herbertiady 2022. 

 

 

Co planuje robić w życiu?

Chciałbym dostać się do szkoły aktorskiej i zostać aktorem. Jeśli się nie dostanę, podejmę pracę i pójdę na jakieś studia. Staram się nie przejmować tym, co może być. Żyje z pędem czasu i akceptuje życie takim, jakie jest. Mam marzenia i plany, ale po pierwsze chcę robić, to na co mam teraz ochotę. I tego się trzymam. Wiem, że radość i satysfakcja z pracy jest niezwykle istotna i nie można robić niczego na siłe.

 

-- rozmowa z dnia 19.01.2023 r. --

Sukcesy:

 

2021
- Wyróżnienie Konkursu im Zbigniewa Herberta "Herbertiada”.
- 2. nagroda 16. Ogólnopolskich Spotkań ze Sztuką Słowa - Wiara, Nadzieja, Miłość. - kategoria Szprotek.

 

2022
- Grand Prix Konkursu im Zbigniewa Herberta "Herbertiada”.
- 3. nagroda 27. Jesiennego Turnieju Recytatorskiego "Romantycznie" - kategoria młodzieżowa.
- wyróżnienie 17. Ogólnopolskich Spotkań ze Sztuką Słowa - Wiara, Nadzieja, Miłość. - kategoria Wielorybów.

2023
Nagroda 18. Szczecińskich Spotkań ze Sztuką Słowa - kategoria Wielorybów.