#Recytator_ST – Zuzanna Reszczyńska

Nazywam się Zuzanna Reszczyńska i mam 16 lat. Od roku 2022 zaczęłam uczęszczać do liceum ogólnokształcącego w Szczecinie. Mam bardzo dużo pasji i często nie mam,jak je połączyć są to: recytacja, aktorstwo, pieczenie, gra na fortepianie, śpiew
rozrywkowo - klasyczny, kryminalistyka, taniec, jazda konno, psychologia pozytywna w tym rozwój osobisty i wiele innych. O ważności recytacji w zajęciach teatralnych dowiedziałam się w 2020 roku na swoich pierwszych zajęciach grupowych u Pani Iwony
Mirońskiej-Gargas.

Dlaczego właśnie teatr i recytacja wzięły górę, a nie któraś z pozostałych pasji?

Chyba odkąd pamiętam interesowałam się odgrywaniem różnych ról i bardzo mi imponowało, jak inni to wykonywali jednak nigdy nie zebrałam się do poszukania miejsca, w którym mogę te pasje rozwijać. Aż w 2020 roku natrafiłam na teatralne zajęcia grupowe w ST. To właśnie na nich zrozumiałam, że recytacja to nie tylko ładnemówienie wierszy lub proz, ale także, ale także możliwość wyrażenia swoich emocji poprzez nie swoje słowa. W teatrze i w recytacji czuje się po prostu sobą, czuję, że mogę każdemu opowiedzieć swoje najróżniejsze przeżycia nie mówiąc im o nich wprost to sprawia, że czuje się bezpieczniej opowiadając o sobie.

 

Zostałaś Recytatorem_ST co to dla Ciebie właściwie znaczy?

Znaczy do dla mnie w jakiś sposób należenie do rodziny składającej się z ludzi czujących i wyrażających się inaczej, ludzi, którzy nie oceniają cię poprzez pryzmat zauważalności twoich specyficznych zachowań, gdyż każdy w tym gronie takie posiada. Oznacza to dla mnie również przynależność do grupy ludzi z naprawdę ogromnymi umiejętnościami recytacji i odczuwania, jest to dla mnie coś wspaniałego móc oglądać tak utalentowanych i pracowitych ludzi ze świadomością, że też należę do tej społeczności.

 

 

Na czym ci najbardziej zależy podczas pobytu na scenę?

Najbardziej zależy mi na wyrażeniu siebie i samym byciu na scenie. Dla niektórych scena jest tylko podestem z drewna, natomiast dla mnie jest to miejsce, na którym czuję się komfortowo i bezpiecznie, miejsce, gdzie mam poczucie, że przez te parę minut lub nawet parę godzin jestem słuchana i niebagatelizowana. Takie uczucie jest nie do opisania!

 

-- rozmowa z dnia 25.12.2022 r. --

Sukcesy:

 

2022:
- Nagroda za najlepszy debiut 17. Ogólnopolskich Spotkań ze Sztuką Słowa - Wiara, Nadzieja, Miłość.- kategoria Szprotek.